Logo

Pielęgnacja twarzy w męskim świecie!

Codzienna pielęgnacja to w obecnych czasach domena nie tylko kobiet, ale również i mężczyzn, którzy z coraz większą pieczołowitością dbają o swój wygląd. Kluczowym jej elementem jest odpowiednie oczyszczanie skóry twarzy, które stosują nawet najwięksi macho. Sprawdźmy, jak powinna wyglądać pielęgnacja cery w męskim świecie.

Regularny peeling

 

Aby nasza cera była odświeżona i w dobrej formie, powinniśmy regularnie wykonywać jej delikatny peeling. Pomoże on pozbyć się martwego naskórka, a krążenie zdecydowanie się poprawi. Co więcej peeling to idealny wstęp do późniejszej aplikacji dobrego kremu, więc warto raz na kilka dni wpleść go w wieczorny rytuał pielęgnacyjny.

Oczyszczanie żelem lub płynem do mycia twarzy

 

Całkowitą podstawą i codziennym must have jest dokładne oczyszczenie cery z sebum i zabrudzeń przy pomocy naturalnych kosmetyków, takich jak
https://skin79-sklep.pl/category/oczyszczanie-twarzy. Zarówno rano, jak i wieczorem należy dokładnie umyć cerę dobranym do jej typu środkiem, a następnie zmyć powstałą piankę letnią, wodą. Należy przy tym pamiętać, aby proces zmywania odbywał się pod bieżącą wodą, w innym przypadku na twarzy z pewnością pozostaną resztki preparatu.Krem nawilżający do odpowiedniego typu cery

 

Idealnym wykończeniem męskiej pielęgnacji twarzy jest dobrze dobrany krem. Po pierwsze dobry krem powinien intensywnie nawilżać i odżywiać naszą skórę. Po drugie warto, aby uwzględniał indywidualne cechy naszej cery. Oczywiście z upływem lat dobrym rozwiązaniem będzie również uwzględnienie właściwości przeciwstarzeniowych.

Maseczki na twarz u faceta – czemu nie?

 

Maseczki do twarzy to dość kontrowersyjny temat w męskim świecie. Niemniej, dla tych panów którzy chętnie dodają nowe zabiegi pielęgnacyjne do swojej rutyny, warto z nich skorzystać. Maski dodatkowo oczyszczą, nawilżą skórę twarzy. Świetnie zadziałają także na przebarwienia. Maski na twarz dla mężczyzn - czemu nie?

Pielęgnacja przeciwsłoneczna

 

Nadal pokutuje przekonanie, że ochrona przeciwsłoneczna to domena kobiet i to podczas wzmożonej ekspozycji na słońce w trakcie urlopu. Nic bardziej mylnego. Panowie również powinni zadbać o odpowiednią ochronę w postaci dobrego kremu z SPF. Jest to szczególnie ważne latem, ale także podczas zimowych wyjazdów. Dobry krem do twarzy z filtrem UV to świetny sposób na opóźnienie widocznych zmian starzeniowych na skórze.


2023-03-17 - B. Grycan

0

Komentarze do:
Pielęgnacja twarzy w męskim świecie!

Podobne artykuły i galerie