Logo

Zdjęcia "ex" w internecie - koniec z nagością

Od 2010 roku prawo karne zabroni umieszczanie w sieci nagich zdjęć naszych eks.

Zdjęcia ex w internecie Zdjęcia ex w internecie

W dzisiejszych czasach żądza zemsty na byłej dziewczynie lub kochanku potrafi być okrutna. Często internauci po nieudanym związku albo zdradzie umieszczali w internecie nagie zdjęcia swoich byłych partnerów. Bez względu na to czy była to dawna dziewczyna, czy była żona. Prawo polskie nie umiało sobie z tym poradzić.

Zdjęcia ex w internecie Zdjęcia ex w internecie

Od przyszłego roku ma to się zmienić. Za wrzucanie takich rozbieranych zdjęć byłej żony albo dziewczyny możemy liczyć się z wysoką karą. I to nie grzywny, ale więzienia. Może nam grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja dotyczy nie tylko zdjęć, ale i filmów oraz nagrań z kamer. Więc za wpuszczenie do internetu filmu przez porzuconego chłopaka, dotyczącego wspólnych intymnych sytuacji z byłą dziewczyną także grozi nam podobna kara.

Zdjęcia ex w internecie Zdjęcia ex w internecie

Do tej pory kobiety, których roznegliżowane zdjęcia pojawiały się w sieci nie miały jak się przed tym bronić. Mogły wytoczyć co najwyżej proces cywilny osobie, która dopuściła się takiego procederu. Ale tego typu sprawy potrafią ciągnąć się latami. Zobaczymy zatem czy rok 2010 zminimalizuje przypadki umieszczania takich zdjęć.


2009-11-11 - J. Górszczyk

0

Komentarze do:
Zdjęcia "ex" w internecie - koniec z nagością

Podobne artykuły i galerie