Logo

Wyjazd nad morze czy w góry? Jak spędzić Dzień Kobiet?

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, które warto odpowiednio celebrować. Jeżeli więc tylko mamy taką możliwość, zabierzmy swoją ukochaną na weekendowy lub kilkudniowy wyjazd, aby mogła odpocząć od codziennych obowiązków i zrelaksować się, a przede wszystkim, by poczuła się wyjątkowo. Gdzie lepiej spędzić Dzień Kobiet – wyjeżdżając nad morze czy w góry? Podpowiadamy.

Dzień Kobiet nad morzem

 

Nad morzem, niezależnie od pory roku, możemy liczyć na kojący szum fal, spacery nad jego brzegiem, piękne wschody i zachody, a także wiele atrakcji i zabytków. Dlatego wyjazd na morze to doskonały sposób na spędzenie Dnia Kobiet. Ze względu na to, że w marcu pogoda zazwyczaj nas jeszcze nie rozpieszcza, wybierając hotel, w którym zatrzymamy się podczas takiego wyjazdu, warto postawić na obiekt znajdujący się dość blisko morza. Każda kobieta, z pewnością ucieszy się z możliwości spoglądania na morskie fale z pokoju hotelowego.

Ze względu na to, że marzec to sezon niski nad morzem, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, nie funkcjonują sezonowe restauracje. Dlatego organizując wyjazd z okazji Dnia Kobiet nad morze, warto uwzględnić ten aspekt i zatrzymać się w większej miejscowości, gdzie bez problemu będziemy mogli znaleźć restaurację, w której zjemy romantyczną kolację. Świetnie, jeżeli taką opcję udostępnia również sam hotel. Podczas miłego wieczoru, warto wręczyć swojej ukochanej niewielki podarunek. Jaki prezent na dzień kobiet? Zobacz co sprawi JEJ radość!

Dzień Kobiet w górach

 

Doskonałym pomysłem na spędzenie Dnia Kobiet w przypadku pań, które preferują aktywny wypoczynek, może być wyjazd w góry. Do wyboru mamy stolicę Tatr, a więc Zakopane i ościenne miejscowości, ale także Bieszczady czy Karkonosze. Jeżeli Dzień Kobiet zamierzamy spędzić w górach, należy wziąć pod uwagę to, czy chcemy poczuć tę niesamowitą atmosferę i na przykład zjeść kolację w regionalnej restauracji przy akompaniamencie góralskiej muzyki, czy chcemy podziwiać piękno przyrody i spędzić czas sam na sam, na przykład na świeżym powietrzu.W pierwszym przypadku warto wybrać się do stolicy Tatr, czyli Zakopanego. Jeżeli jednak interesuje nas przede wszystkim kontakt z przyrodą, możemy zatrzymać się w miejscowości, której nie wybiera tak wielu turystów. Wyjazd na Dzień Kobiet można połączyć z atrakcjami, jakie góry oferują zimą, a więc na przykład jazdą na nartach lub snowboardzie. Po dniu pełnym wrażeń warto odpocząć podczas kąpieli w gorących źródłach.


2023-02-17 - P. Potocki

0

Komentarze do:
Wyjazd nad morze czy w góry? Jak spędzić Dzień Kobiet?

Podobne artykuły i galerie