Logo

Ranking Webometrics: 5 polski uczelni na liście 500 najlepszych szkół wyższych

Pięć polskich szkół wyższych zostało sklasyfikowanych w Światowym Rankingu Uczelni Webometrics, na liście 500 najlepszych uczelni. Rok temu znajdowały się na niej tylko dwie polskie szkoły (Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Wrocławska) - czytamy na portalu Wnp.pl, który powołuje się na PAP.

Ranking Webometrics: 5 polski uczelni na liście 500 najlepszych szkół wyższych Ranking Webometrics: 5 polski uczelni na liście 500 najlepszych szkół wyższych

Najlepszy w naszym kraju według Rankingu Webometrics jest Uniwersytet Jagielloński, który został sklasyfikowany na 280. miejscu. Krakowska uczelnia nie zdołała się jednak dostać do 100 najlepszych szkół wyższych na Starym Kontynencie - zajęła 101. pozycję.

Ranking Webometrics: 5 polski uczelni na liście 500 najlepszych szkół wyższych

Na liście 500 szkół wyższych uwzględnione zostały również Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (298. miejsce), Uniwersytet Warszawski (327. miejsce), Politechnika Warszawska (338. miejsce), a także Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (391. miejsce). Czołowe lokaty tego zestawienia przypadły amerykańskim uniwersytetom, z których najlepszy okazał się Uniwersytet Harvarda. Tuż za nim uplasował się Massachusetts Institute of Technology, a trzecie miejsce zajął Uniwersystet Stanforda.

Światowy Ranking Uczelni Webometrics przygotowuje dwa razy w roku Najwyższą Radę Badań Naukowych w Madrycie (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas). Zwraca ona uwagę głównie na komunikację uczelni za pośrednictwem Internetu. Chodzi tu m.in. o aktywność uczelni i naukowców w sieci czy pozycjonowanie stron uczelni. Zestawienie nie odnosi się wiec do osiągnięć naukowych.


2012-02-07 - D. Pęgiel

0

Komentarze do:
Ranking Webometrics: 5 polski uczelni na liście 500 najlepszych szkół wyższych

Podobne artykuły i galerie