Logo

Polscy komandosi zatrzymali jednego z najbardziej poszukiwanych rebeliantów

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych poinformowało o zatrzymaniu w Afganistanie przez polskich komandosów jednego z najbardziej poszukiwanych rebeliantów. Mężczyzna zaangażowany był w działalność w siatce Dżalaluddina Haqqaniego, której członkowie odpowiadają za liczne ataki na siły NATO - czytamy na portalu Gazeta.pl.

Polscy komandosi zatrzymali jednego z najbardziej poszukiwanych rebeliantów Polscy komandosi zatrzymali jednego z najbardziej poszukiwanych rebeliantów

Gulaba Khana, znany jako Saifudin, wpadł w ręce polskich żołnierzy w prowincji Ghazni. Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych nie ujawniło dokładnego miejsca zatrzymania nieuchwytnego do tej pory rebelianta. Polski wywiad twierdzi, że jego obecność w tym regionie wiązała sie planowanym zamachem na obiekty rządowe lub jedną z natowskich baz.

Polscy komandosi zatrzymali jednego z najbardziej poszukiwanych rebeliantów

Polscy komandosi zaskoczyli poszukiwanego w domu, w którym się ukrywał. Mężczyzna nie stawiał oporu w obawie, że wywiąże się strzelanina. W czasie akcji w odwodzie pozostawał lądowy patrol Sił Szybkiego Reagowania ze Zgrupowania Bojowego "Alfa". Do zatrzymania doszło 18 stycznia - przez kilka dni potwierdzano tożsamość i przesłuchiwano Khana. Źródło w PKW Afganistan twierdzi, że rebelianci często podstawiają sobowtórów poszukiwanych osób.


2012-01-25 - D. Pęgiel

0

Komentarze do:
Polscy komandosi zatrzymali jednego z najbardziej poszukiwanych rebeliantów

Podobne artykuły i galerie