Internet powoli dorównuje popularnością telewizji. W ubiegłym roku czas spędzony przez statystycznego Polaka w sieci wydłużył się aż o 40%. W tym samym okresie liczba minut, jakie spędzamy przed odbiornikiem telewizyjnym zwiększyła się jedynie o 3,3%.
[poll id=141]
Jednak to telewizja nadal pozostaje najbardziej "czasożernym" medium, któremu przeciętny mieszkaniec naszego kraju poświęca 3 godziny i 42 minuty. Na buszowanie po Internecie przeznaczamy nieco mniej czasu – średnio 2 godziny i 20 minut dziennie. Komentatorzy zwracają uwagę na wydłużający się czas spędzany przed monitorem – jeszcze dwa lata temu przeciętny Polak surfował w sieci przez 93 minuty dziennie.
Skracanie dystansu między telewizją a Internetem jest charakterystyczne dla krajów wysoko rozwiniętych. Jako przykład powyższego twierdzenia podaje się Stany Zjednoczone, gdzie przeciętny mieszkaniec spędza przed telewizorem 2 godziny, a po sieci surfuje przez godzinę i 53 minuty.
[poll id=140]
Podobne proporcje zaobserwowano w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Japonii i Kanadzie. Natomiast we Francji obywatele więcej czasu poświęcają na surfowanie po sieci niż oglądanie telewizji - przeciętny Francuz spędza przed monitorem godzinę i 43 minuty, a przed telewizorem przesiaduje o 11 minut krócej.