Logo

Piękna maszyna Rube Goldberga wykonana przez Seiko

Maszyny Rube Goldberga, czyli skomplikowane reakcje łańcuchowe służące wykonaniu jednej czynności nabrały ostatnio artystycznego wyrazu. Przykładem może być film opublikowany przez japońskiego producenta zegarków, firmę Seiko.

Producent zegarków postanowił pokazać swój kunszt tworząc skomplikowaną maszynerię wykorzystując tylko i wyłącznie części z zegarków. To oznacza, że wszystkie elementy maszynerii są bardzo drobne i mają wręcz wygląd malutkich dzieł sztuki. Trzeba przyznać, że efekt jest doskonały od strony wizualnej.
 
Trzeba zaznaczyć, że Japończycy nie zupełnie spełnili wszystkie warunki stworzenia maszyny Rube Goldberga. Ta powinna bowiem korzystać z działalności człowieka tylko raz na starcie. Tutaj jednak była konieczna interwencja ludzi w trakcie. Mimo to patrząc na efekt całości można wybaczyć takie małe niedociągnięcia.

Maszyna Rube Goldberga od Seiko Maszyna Rube Goldberga od Seiko Maszyna Rube Goldberga od Seiko Maszyna Rube Goldberga od Seiko Maszyna Rube Goldberga od Seiko Maszyna Rube Goldberga od Seiko

2016-03-21 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Piękna maszyna Rube Goldberga wykonana przez Seiko

Podobne artykuły i galerie