Logo

Otwieranie szampana w rycerskim stylu

Otwieranie szampana może się odbywać na różne sposoby. Możemy robić co w naszej mocy, aby korek nie wystrzelił. Możemy też pozwolić lecieć korkowi w dal, albo otwierać na sportowca, czyli wylać prawie całą zawartość na znajomych.
Jeżeli jednak chcecie zabłysnąć przed znajomymi czymś wyjątkowym i macie przypadkiem szablę to możecie otworzyć butelkę szampana na rycerza. Powyższy film tłumaczy w jaki sposób można za pomocą broni białej otworzyć butelkę szampana. Taka metoda wygląda dość spektakularnie i nie wymaga wiele ciężkiej pracy.

Otwieranie szampana Otwieranie szampana

Wystarczy włożyć butelkę do lodu szyjką w dół. To pozwoli odpowiednio wychłodzić szkło i przygotować je do otwierania. Następnie wyciągamy butelkę, zdejmujemy zabezpieczenia i odpowiednio chwytamy. Ostatni etap to sprawne pociągniecie szablą i uderzenie nie w korek, a w zgrubienie na szyjce. W ten sposób szkło pęka i razem z korkiem odpada pozostawiając butelkę z trunkiem. Co ważne taka metoda nie kruszy szkła na szyjce i nie spowoduje okaleczenia przełyku. Bądź bohaterem na imprezie i otwórz szampana jak prawdziwy wojak.

Otwieranie szampana Otwieranie szampana
Otwieranie szampana Otwieranie szampana

2014-05-09 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Otwieranie szampana w rycerskim stylu

Podobne artykuły i galerie