Logo

Odnajdź się w roli ojca

Stało się! Po 9 miesiącach oczekiwania możesz w końcu zobaczyć efekt końcowy swojej pracy. Ojcostwo to cudowna rzecz, która przynosi wiele radości, ale na pewno w Twojej głowie kłębi się wiele myśli, z których część odnosi się do strachu i zagubienia. Prawdziwy mężczyzna jednak nigdy się nie poddaje i stara się jak najlepiej wypaść w przeznaczonej mu roli.

Jak odnaleźć się w roli ojca? Jak odnaleźć się w roli ojca?

Naucz się wypoczywać poprzez drzemki
Ludzie, którzy mówią o kimś, że śpi jak dziecko, nigdy nie mieli dłuższego kontaktu z małymi szkrabami. Szansa, że noworodek będzie śnił spokojnie przez całą noc są bardzo małe. Ważne jest więc, by wykorzystywać każdą okazję na odpoczynek.
Przeczytaj także: Trwały związek czyli wspólne budowanie szczęścia »Odrobina egoizmu nie zaszkodzi
Dobre wieści szybko się rozchodzą. W związku z tym pewnie będą czekać Cię odwiedziny wielu znajomych i krewnych. Pamiętaj jednak, że najważniejsza jest Twoja najbliższa rodzina. Dlatego nie bój się poprosić gości o kupienie przy okazji czegoś potrzebnego do domu, albo zajęcie się przez chwilę dzieckiem. Nie powinieneś obawiać się także teściów. Oni też mogą pomóc Ci w jakiś pracach domowych, a przy okazji polepszą się Wasze relacje.

Jak odnaleźć się w roli ojca? Jak odnaleźć się w roli ojca?

Przygotuj się na dużo brudu
Mówi się, że narodziny dziecka to cud. Są jednak bardziej niesamowite rzeczy związane z „powstaniem” nowego człowieka. Cudem jest na przykład ilość wymiocin pochodzących z tak małego żołądka czy częstotliwość załatwiania się w pieluchę. Musisz więc przygotować się na dużą ilość sprzątania!

Filtruj informacje
Będąc nowym ojcem możesz być pewien, że ze wszystkich stron zaczną spływać do Ciebie porady dotyczące opieki nad małym dzieckiem. Nie oznacza to jednak, że wszystkie z nich będą przydatne. Babcia pamiętająca czasy II Wojny Światowej na pewno ma sporo doświadczenia, ale jej metody mogą okazać się przestarzałe. Pamiętaj, że to rodzic najlepiej zna potrzeby swojego dziecka!
Przeczytaj także: Co zmienia związek w życiu mężczyzny? »Pogódź się z funkcją chłopca na posyłki
Tak to już jest na tym świecie, że dziecko spędza więcej czasu z matką niż ojcem. Dlatego Twoim nowym zadaniem będzie podjęcie się wielu nowych wyzwań. Przygotuj się na schowanie męskiej dumy i bieganie do najbliższego supermarketu po pieluszki, wkładki higieniczne i inne produkty, które Tobie są raczej niepotrzebne. Nie zapominaj jednak o zaletach tej sytuacji! Dużo ruchu i świeżego powietrza z pewnością będzie miało na Ciebie pozytywny wpływ.

Bądź wyrozumiały dla siebie

Nie obwiniaj się zbyt mocno, gdy nie wszystko idzie zgodnie z planem! Nikt nie oczekuje, że będziesz idealny i wszystko załapiesz za pierwszym razem. Skoro nigdy wcześniej nie byłeś rodzicem, naturalnym jest to, że dopiero się uczysz i możesz popełniać błędy. Nie przejmuj się więc zbytnio, ale staraj się być najlepszym ojcem dla swojego szkraba!

Jak odnaleźć się w roli ojca? Jak odnaleźć się w roli ojca?
Jak odnaleźć się w roli ojca? Jak odnaleźć się w roli ojca? Jak odnaleźć się w roli ojca? Jak odnaleźć się w roli ojca? Jak odnaleźć się w roli ojca? Jak odnaleźć się w roli ojca?

2012-01-23 - D. Kwiecień

0

Komentarze do:
Odnajdź się w roli ojca

Podobne artykuły i galerie