Logo

Małżeństwa homoseksualne w Meksyku zostały zalegalizowane

W Meksyku zaszły duże zmiany, dotyczące par homoseksualnych. Zyskały one prawa małżeńskie. Możliwe, że w przyszłości, osoby o tej samej płci będą mogły adoptować dzieci oraz ubiegać się o świadczenia finansowe, które do tej pory im nie przysługiwały.

Małżeństwa homoseksualne w Meksyku Małżeństwa homoseksualne w Meksyku

W wyniku głosowania, władze Meksyku zalegalizowały małżeństwa homoseksualne. To znaczy, że już nikt nie będzie musiał ukrywać swojej odmienności seksualnej. Teraz pozostaje tylko poczekać na podpisanie uchwały, dotyczącej zmian.

Małżeństwa homoseksualne w Meksyku Małżeństwa homoseksualne w Meksyku

Pierwszymi krokami po zalegalizowaniu małżeństw osób o tej samej płci, będzie zmiana definicji małżeństwa w kodeksie cywilnym Meksyku. Bardzo prawdopodobne, że już niedługo pary homoseksualne będą mogły ubiegać się o świadczenia takie, jak otwarcie wspólnego konta w banku, itd. Tymczasem ze zmian nie jest zadowolony meksykański Kościół. Przypomnijmy, że w Meksyku, jest możliwa aborcja, nawet do 12 tygodnia ciąży.

Małżeństwa homoseksualne w Meksyku Małżeństwa homoseksualne w Meksyku Małżeństwa homoseksualne w Meksyku Małżeństwa homoseksualne w Meksyku

2009-12-22 - J. Górszczyk

0

Komentarze do:
Małżeństwa homoseksualne w Meksyku zostały zalegalizowane

Podobne artykuły i galerie