Logo

Jesteś samcem alfa czy beta?

W naturze mamy zakodowaną skłonność do rywalizacji oraz dążenie do zdobycia władzy i zdominowania innych. Niemal każdy facet podświadomie (a czasem również świadomie) stara się być samcem alfa. Niestety marzenia często odbiegają od rzeczywistości. Z tego powodu wielu pewnych siebie i przekonanych o swojej doskonałości mężczyzn tak naprawdę jest samcami beta.

Męskie życie - kim jest samiec alfa? Męskie życie - kim jest samiec alfa?

Powód jest dość prosty. Otóż chodzi tu o błędne definiowanie określenia „samca alfa”. Jeśli więc chcemy być dumni z siebie i podobać się kobietom, zrozummy najpierw o co w tym wszystkim chodzi, a następnie starajmy się o osiągnięcie celu!
Przeczytaj także: Dyscyplina fundamentem męskiego charakteru »Podstawową zasadą jest to, że samiec alfa nie musi nikomu udowadniać swojej siły i męskości. Nie ma nic gorszego od faceta, który cały czas próbuje przekonać innych do swojego męstwa. Prowokuje on utarczki słowne z innymi facetami, próbuje przybrać groźną posturę i maksymalnie obniżyć głos. To jednak sprawia, że sprawia wrażenie nastolatka z pierwszym zarostem, któremu w organizmie buzują hormony.

Męskie życie - kim jest samiec alfa? Męskie życie - kim jest samiec alfa?

Jedną z cech samca alfa jest pewność siebie. Nie należy jednak tego rozumieć jako machanie rękami na lewo i prawo podczas „spacerów” ulicą, ani dumnego wypinania płaskiej klatki piersiowej. Pewnością siebie nie są również chamskie odzywki i traktowanie każdego z góry. Ten rodzaj zachowania nazywa się arogancją i chamstwem i z pewnością nie charakteryzuje samca alfa.

Samca alfa i beta odróżnia także kwestia przyznania się do popełnienia błędu. Ten drugi zawsze będzie twierdził, że ma racje, a to wszyscy inni się mylą. Oczywiście taka osoba nigdy nie odważy się na przeproszenie drugiej. Tymczasem prawdziwy facet doskonale wie, że człowiek jest tylko człowiekiem i zdarza mu się popełnić błędy. Na dodatek nie ma problemów ze schowaniem dumy do kieszeni i przeproszeniem drugiego człowieka.
Przeczytaj także: Mieć jaja, czyli jak nie pozwolić kobiecie, by weszła nam na głowę »Dużą rolę odgrywa również posiadanie oraz przestrzeganie zasad. Facet będący samcem alfa nie zmienia reguł w zależności od sytuacji i zawsze stara się być uczciwy. Nie ma tu miejsca na krętactwa, okłamywanie innych i oszukiwanie. Samiec alfa żyje tak, by nie wstydzić się spojrzeć w swoje odbicie w lustrze!

Męskie życie - kim jest samiec alfa? Męskie życie - kim jest samiec alfa?

Bycie mężczyzną, którego można określić jako samca alfa, nie jest więc takie proste. Warto jednak dążyć do tego ideału, a nie jedynie wcielać się w aktorską rolę. To nasz charakter i zachowanie świadczy o tym czy jesteśmy męscy czy nie.

Męskie życie - kim jest samiec alfa? Męskie życie - kim jest samiec alfa?
Męskie życie - kim jest samiec alfa? Męskie życie - kim jest samiec alfa? Męskie życie - kim jest samiec alfa? Męskie życie - kim jest samiec alfa? Męskie życie - kim jest samiec alfa? Męskie życie - kim jest samiec alfa? Męskie życie - kim jest samiec alfa?

2013-09-11 - D. Kwiecień

1

Komentarze do:
Jesteś samcem alfa czy beta?

aka 2017-11-28 00:19

Co za brednie...

Podobne artykuły i galerie