Logo

Jak tanio wymieniać waluty?

Oszczędzanie w walutach, wyjazd za granicę, czy spłacanie kredytu walutowego to jedne z najczęstszych powodów zakupu obcych jednostek monetarnych. Zwykle szukamy najkorzystniejszej okazji, która nie obciąży naszego portfela. Polacy najczęściej wybierają kantor lub bank, jednak w każdej z tych możliwości możemy wymienić waluty online. Które rozwiązanie jest najkorzystniejsze? W artykule prześwietlimy kilka możliwości pod kątem cen, wygody oraz bezpieczeństwa.

 

Kantor stacjonarny, czy bank?

Dla wielu osób kantor stacjonarny jest pierwszym wyborem podczas wymiany walut. Warto wiedzieć, że punkty zlokalizowane w miejscach turystycznych zwykle mają zdecydowanie wyższe kursy niż inne placówki. Wymiana w klasycznym kantorze jest szybka, o ile nie czeka nas wyprawa na drugi koniec miasta i mamy pewność, że aktualny kurs danej waluty, jest w tym miejscu satysfakcjonujący. Kolejnym popularnym rozwiązaniem są banki, gdzie w większości placówek możemy wymienić najpopularniejsze waluty. Warto jednak wiedzieć, że kursy walut będą w nich zdecydowanie wyższe, ponieważ jest to dodatkowa usługa. Jeżeli szukamy korzystnych kursów warto wiedzieć, czym jest spread walutowy, czyli to, na czym zarabiają banki i kantory. Jest to różnica między kursem kupna, a sprzedaży waluty. Im niższy spread oferuje kantor wymiany walut lub bank, tym transakcja dla klienta jest korzystniejsza.

Wymiana walut online – wygodna i korzystna?Od kilku lat na popularności zyskuje wymiana walut online, która jest rozwiązaniem wygodnym oraz szybkim, a także równie bezpiecznym jak transakcja w banku. Kantor internetowy, giełda walut, czy społecznościowa platforma wymiany walut to pojęcia, które są coraz bliższe Polakom, którzy chcą przeprowadzać transakcje bez wychodzenia z domu i bez nadwyrężania portfela. Szukając odpowiedniego serwisu warto zwrócić uwagę na poziom zabezpieczeń, liczbę opinii i renomę platformy. Warto wybierać kantory online, które mogą poszczycić się zaufaniem klientów oraz dbałością o bezpieczeństwo transakcji.

Jak działa kantor internetowy?Wymiana walut online w kantorze internetowym jest szybka i prosta. Wystarczy posiadać dostęp do internetu i już możemy przeprowadzać transakcje bez wychodzenia z domu. Przykładowo w serwisie https://internetowykantor.pl/ możemy kupić walutę lub wykonać przelew zagraniczny w 3 krokach. Wystarczy założyć konto, zlecić transakcję wymiany i przelać odpowiednią kwotę a wymienione środki są przesyłane na podany rachunek bankowy. Kantor online umożliwia wymianę 24 na dobę przez 7 dni w tygodniu, więc nie ogranicza nas ani czas, ani miejsce.  


2021-12-22 - B. Grycan

0

Komentarze do:
Jak tanio wymieniać waluty?

Podobne artykuły i galerie