Logo

Hyperloop One pokazało pierwszy test kapsuły XP-1

Hyperloop One zaprezentowało pierwsze oficjalne nagranie z udanego testu kapsuły XP-1 w tunelu do szybkich podróży. Póki co udało się osiągnąć prędkość powyżej 300 km/h, a całość przypomina kadry z filmu sci-fi.

Wagon korzystający z napędu magnetycznego został umieszczony w tunelu testowym i odbył pierwszy udany przejazd. To rozwiązanie ma szansę zrewolucjonizować transport towarów oraz ludzi, pod warunkiem, że zainteresują się nim władze poszczególnych krajów.

Hyperloop One Hyperloop One

W tunelu zostało wypompowane powietrze, dzięki czemu ograniczono opory. Tunele pozwoliłyby z dużą prędkością transportować towary oraz ludzi. Jednak jeszcze wiele pracy przed konstruktorami. Nad rozwiązaniem promowanym przez Elona Muska pracuje wiele firm takich, jak Hyperloop One. Według założeń taka kolejka może podróżować z prędkością nawet 1200 km/h. To jednak jest w tej chwili niewykonalne.

Hyperloop One Hyperloop One

Do uzyskania pełnej prędkości potrzeba dłuższego tunelu. A budowa takiego nie ma teraz sensu. Potrzebny jest prawdziwy użytkowy tor. Inżynierowie muszą wymyślić, jak na wielokilometrowej trasie uzyskać próżnię. Jeszcze miną lata nim ruszy pierwsza komercyjna linia. Mimo to nagranie robi spore wrażenie.

Hyperloop One Hyperloop One

2017-08-05 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Hyperloop One pokazało pierwszy test kapsuły XP-1

Podobne artykuły i galerie