Logo

Anders Breivik nie zgadza się z psychiatrami

Anders Behring Breivik, autor ataków w Oslo i na wyspie Utoya, kwestionuje raport psychiatrów. Przypomnijmy, że lekarze uznali go za niepoczytalnego. O stanowisku oskarżonego poinformował jeden z jego adwokatów, Odd Ivar Groen, w rozmowie z norweską gazetą "Verdens Gang" – czytamy na stronie internetowej "The Vancouver Sun".

Anders Behring Breivik Anders Behring Breivik

Obrońca Breivika oznajmił, że wraz z klientem obejrzał znaczną część raportu, który przedstawia rozmowę z lekarzami. Zdaniem oskarżonego dokument zawiera błędy i kłamstwa, a jego wypowiedzi zostały wyjęte z kontekstu. Adwokat zaznaczył, że Breivik nie podziela oceny psychiatrów, którzy utrzymują, iż jest on chory psychicznie. Według niego nie znają oni wystarczająco ideologii politycznych.
Przeczytaj także: Anders Breivik uznany za niepoczytalnego » We wtorek psychiatrzy wskazani przez sąd uznali zamachowca, który zabił 77 osób, za niepoczytalnego. Lekarze przeprowadzili z nim w sumie 36 godzin rozmów, ponadto spotkali się z jego matką i przestudiowali nagrania z policyjnych przesłuchań.
O tym, czy Breivik odpowie za swoje czyny zdecyduje jednak sąd. Jego proces ruszy 16 kwietnia 2012 roku. W przypadku uznania za niepoczytalnego zamachowiec nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Czekać go będzie jedynie przymusowe leczenie w szpitalu psychiatrycznym. 

Anders Behring Breivik

2011-12-04 - D. Pęgiel

0

Komentarze do:
Anders Breivik nie zgadza się z psychiatrami

Podobne artykuły i galerie